Tempa Reklam Ve Mimarlık

Dijital Baskı Hizmetleri

Dijital baskı oalarak araç kaplama, Folyo Baskı,Branda Baskı,Kanvas Baskı,One Way Vision Baskı (OWV),Mesh Baskı,Vinil (Vinly) Baskı,Poster Baskısı,Uv Baskı,Transfer Baskı,Billboard Baskı,Bayrak Baskı,Duratrans Baskı gibi birçok hizmetimizi yakından inceleyin.

Araç Kaplama

Araç kaplama reklamlarını yürüyen reklam olarak nitelendirebiliriz. Kaliteli ve uzun ömürlü bir araç kaplama için hem kullanılan malzemenin kaliteli olması hem de makine ve diğer tüm ekipmanların amaca uygun kullanılması gerekir. Tempa Reklam olarak uzman kadromuzla araç kaplama konusunda sorularınızı yanıtlamak için bekliyoruz. Araç kaplama sadece reklam amaçlı kullanmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz desen, motif ile de aracınızı kaplatabilirsiniz. Araç folyo kaplama işlemi yaptıracağınız yerde, herhangi bir işleme başlamadan önce araç parçalarının sökülüp/sökülmeyeceği konusunda bilgi vermeniz gerekmektedir. Araç reklam kaplama uygulamaların da, hayal gücünüze bağlı dilediğiniz tasarım ile farkınızı yansıtıp bakışları üzerinize toplayabilirsiniz. Araç kaplama da sıklıkla tercih edilen araç logo kaplama, araç reklam kaplama, araç giydirme işlemleridir. Araç Kaplama işlemini; Profesyonel bir ekibin yapması gerekir. Titizlikle ve uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Aracınızı kaplatarak çiziklerden koruyabilirsiniz. Araç kaplama işleminden sonra Araç yüzeyini dış etkenler; reçine, kuş pisliği, kılcal çizikler, taş vuruklarından koruması için şeffaf boya koruma ile kaplamak gerekmektedir. ”Uygulama merkezimizde Araç Renk Değişimi Yapılmamaktadır.”

Folyo Baskı

Folyo, arkası yapışkanlı bir malzeme olan folyolar, dijital baskı makinaları ile basılarak her türlü düz ve pürüzsüz zemine yapıştırılarak uygulama yapılır. Yapışkanlı folyo baskıyı hem iç mekan hem de dış mekanlara rahat bir şekilde uygulanır. Folyo baskı istenilen ebatlarda iç mekan veya dış mekan baskı makinalarında yapılır. Üzerine parlak veya mat laminasyaon uygulandığında dayanıklılığı artar. Güneş ışınlarından ve kötü hava koşullarından 3 yıl boyunca etkilenmeyen folyo baskıyı yıllar geçse de ilk günkü renkleriyle kullanabilirsiniz. Folyo Baskı kullanım alanlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
 • Bina cephe kaplama – Bina cephe giydirme
 • Fuar reklam standları
 • İç mekan tasarımları – İç dekorasyonlar
 • Vitrin reklamları
 • Reklam stickerları
 • Cam folyo giydirme – Cam folyo kaplama

Branda Baskı

Branda Baskı (vinil – vinyl) malzeme PVC türünde organik bileşenli bir malzemedir. Dayanıklı, hafif ve üzerine  dijital baskı yapılması, vinili bir çok alanda kullanılır hale getirmiştir. Fuar stand baskısı gibi pek çok mecrada branda baskı kullanılmaktadır. Brandanın üzerine yapılan baskıya branda baskı denir ve bu işlem dijital baskı makineleri ile yapılır. Üzerine baskı yapılacak branda veya vinilin rengi genelde beyazdır. Böylece üzerine istenen yazının veya baskının rahatça uygulanabilmesine olanak tanır. Dış mekan dijital baskı makinesinde yapılan branda baskılar, ağırlıklı olarak dış alanlarda, açık alanlarda kullanılmaktadır. Branda baskı nerelerde ve kimler  tarafından  kullanılır?
 • Tabela
 • Panolar
 • Pankart
 • Bina giydirmeleri
 • Sahne ve Fuar alanları
 • Mağaza indirim afişleri
 • Emlakçılar

Kanvas Baskı

Kanvas baskı ressamların tablo yapmakta kullandığı tuval bezine dijital baskı makineleri ile yapılan baskıya verilen isimdir. Kanvas  Tablo kaliteli baskı özelliğini %100 pamuk olan bezinden almaktadır. Piyasada sentetik olarak üretilen bir çok Kanvas Tablo baskı ürünü satılmaktadır. Ancak bunlar baskı kalitesi ve görünüm açısından kalitesiz durmaktadır.  Kanvas Tablo seçerken duvar ölçülerinizi yerin şekline göre almak önemlidir. Sanatsal eserleri veya size özel fotoğrafları; Kanvas tablo olarak kanvas baskı yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda tablolarınızı dilediğiniz gibi kişiye özel baskı yaptırabilirsiniz. Kanvas tabloların kullanım alanları ise başlıca şunlardır; Ev Odaları, Mutfaklar, Hastane, Okul, AVM, Cafe, Restoran, Otel, Makam Odaları, Ofisler, Ofis Koridorları, Apartman Girişleri kısaca kanvas baskı kanvas tablolara birçok alanda rastlayabilirsiniz.
One Way Vision Baskı (OWV)

One way vision baskıadından da anlaşıldığı üzere tek taraflı görüş sağlanarak oluşturulan bir baskı türüdür. One way vision ile kaplanan camlarda, gündüzleri iç mekan görünmez fakat içeriden dışarısı görülebilir. Hava karardıktan sonra ise iç mekanda aydınlatmaların kullanılmasıyla içerisi görünür.  Genellikle cam kaplı binalarda uygulanan bu malzeme delikli ve kendi kendine yapışabilen bir malzemedir. Halk arasında delikli folyo, cam folyo baskı, cam kaplama olarak da bilinir. One Way Vision (OWV ) kullanım alanları aşağıdaki gibidir.

 • Alışveriş merkezleri
 • Ofisler
 • Mağazalar
 • Hastaneler
 • Havalimanları
 • Kafeler
 • Servis merkezleri
 • Araç Kaplama
 • Cephe Giydirme
 • Cam Giydirme

Mesh Baskı

Mesh baskı yüzeyinde bulunan binlerce küçük hava deliği sayesinde hava akışını sağlayabilen bu sayede de oldukça dayanıklı olan dış mekan dijital baskı çeşididir. Bu delikler sayesinde hava akışını sağlanması rüzgarlı bölgelerde kullanılmasını sağlar. Normal viniller rüzgara dayanıklı değildir. Ancak mesh baskıda bu söz konusu değildir.  Genel itibariyle ele alındığı zaman delikli branda yada delikli vinil olarak bilinen malzeme mesh branda yada mesh vinildir. Genel olarak mesh cephe kaplamaları için kullanılır. Dökme ve lamine olarak 2 farklı uygulaması olan bu baskı çeşidi üzerinde deliklerin olduğu brandalara baskının yapılması ile elde edilmektedir. Mesh baskılar genellikle yeni yapılan inşaatlarda, tadilat yapılan binalarda, restorasyon yapılan tarihi binalar da büyük ebatlı baskılar da kullanılmaktadır.

Vinil (Vinly) Baskı

Vinil baskı genelde dış mekan da kullanılır. İç mekanlarda da diğer dijital baskı reklamlarından daha uygun fiyatta olduğu için iç mekanlarda da tercih edilir. Büyük cephelerde veya tabelalarda tercih edilir. 3 metre ve 5 metrelik boyutlarda vinil baskı yapılır. Vinil baskı piyasada daha çok branda baskı olarak bilinmektedir. Vinly, polistiren ham maddesi esaslı sarmal bir yapıya sahiptir. Reklam sektörünün ihtiyaçlarını bir hayli karşılayan branda baskı tek parça üretimle  istenilen her alana hitap etmektedir. Piyasada en çok kullanılan iki çeşit vinil vardır. Avrupa Vinil ve Uzakdoğu Vinil.  Rüzgarlı cephelerde Avrupa Vinil tercih edilirken, Uzakdoğu vinil ise daha uygun bütçelerde kısa süreli reklam çalışmaları için kullanılır. Işıklı ve ışıksız vinil seçenekleri ile birçok alanda uygulanabilir.

Poster baskısı

Poster baskısı, dijital baskıda tutkalsız kullanılabilen bir kağıt baskı türüdür. Poster baskısı mat ve parlaktır. Poster baskı dikkat çekme açısından oldukça etkilidir. Posterlerde bulunan görseller ve yazılı mesajlar gün içerisinde onlarca kişiye ulaşır. Poster baskı; Etkinlik, tanıtım gibi alanlarda kullanıldığı gibi kişisel ve ya ticari amaçla da kullanılabilir. Poster baskının kaliteli ve net olması için yüksek çözünürlükte görseller gereklidir. Son teknoloji makinalarımız ile fotoğraf kalitesinde poster bastırabilirsiniz.

Uv Baskı

UV (Ultraviole) baskı diğer baskı türlerine göre uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Yıllar geçse de Renkler ilk günkü canlılığını korur.  Uv Baskı güneş ışıklarına dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Teknoloji ilerledikçe dijital baskı ağında yenilikler de oluşmaya başlıyor. Promosyon ürünlerinin baskısı alanında da farklı teknikler uygulanabilir hale geldi. Bu tekniklerden biri de UV baskıdır. Uv Baskı cam, ahşap, metal, PVC, kumaş, pleksi, foreks ve deri gibi yüzeylere uygulanabilir. Uv kurutma sistemi ile istenilen malzemeye sorunsuz baskı yapılabilir.

Transfer Baskı

Transfer baskı, özel kağıda uygulanan boyayı ısı ve basınçla aktarma yöntemi veya boya aktarma yöntemidir. 3 farklı transfer baskı teknolojisi vardır.1: Süblimasyon transferi 2: Serigraf transferi 3: Ofset baskı transfer şeklidir. Genellikle kişiye özel baskı çeşitlerinde kullanılan baskı çeşididir. Transfer baskı, basınç yöntemiyle uygulanır. Günümüzde daha çok tekstil ürünlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Tanıtım alanında, transfer esas olarak şapkalar, tişörtler ve şemsiyeler için kullanılır.

Billboard Baskı

Açık hava reklam araçları doğrudan hedef kitlenin önünde olduğu için billboard baskının etkisi çok fazladır. Günümüzde etkili iletişim ve modern reklam aracıdır. İlan panosu olarak bilinen billboard en çok tercih edilen reklam türleri arasındadır. Kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Kâğıdın özel yapısından dolayı yağmur suyunun poster üzerinde bir etkisi yoktur. Bu alanlar kaçınılmaz olarak güneşe maruz kalırlar, her zaman açık havada oldukları için güneş ışığının zararlı etkileri nedeniyle renk ve canlılığı kolayca kaybedebilirler. Bu durum mavi arka kâğıt dışındaki tüm malzemeler için geçerlidir ve mavi arka kâğıt üzerinde aynı varsayımı yapmak hata olur. Gerekli tüm kalite gereksinimlerini karşıladığını belirtmek gerekir. Billboard reklamları, trafik ışıkları gibi yolları geçerken gün boyunca birçok kez karşılaştığımız reklam araçlarından biridir. Billboard baskı dijital ya da ofset olarak istediğiniz özellikle bulabileceğiniz kâğıt malzemeden üretilerek yırtılmaya, rutubete ve ışığa karşı dayanıklı araçlardır. Büyük kurumsal firmalar ya da herhangi bir iş yapan kişiler tarafından tercih edilen billboardların üzerinde kısaca iletişim bilgileri ve ne iş yaptığı hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Bayrak Baskı

Bayrak baskı; günümüzde tüm esnafın dükkanlarında ve şirket önlerinde reklam dubası olarak kullanılan bir bayrak çeşididir. Halk arasında olta bayrak, yelken bayrak plaj bayrağı olarak da bilinir. İşletmelerin tabelalarının görünürlüğü yeterli olmadığı durumlarda markanızı destekleyici reklam ürünü olarak kullanılır. Açılış veya tanıtım organizasyonlarında duba ve bayraklar kullanılır. İstenilen tasarımlar, logo, görseller kullanılabilir ve istenilen ölçülerde bayrak baskı yapılabilir.

Duratrans Baskı

Duratrans baskı Folyo baskıyla karşılaştırıldığında daha başarılı bir baskı türüdür. Işıklı panolarda canlı görünmektedir. Işıklı panolarda duratrans üzerine baskı yapılıp laminasyon uygulanması gerekir. Duratrans baskı üzerine laminasyon uygulanırsa kırılmalara karşı daha dayanıklı olur. Hem dış mekanda hem iç mekanda kullanılabilir. Genellikle iç mekanlarda kullanılır. İç mekan dijital baskı makinesinde ters baskı yöntemi ile uygulanır. Duratrans malzeme şeffaf ve ışık geçiren bir yüzeye sahiptir. Duratrans baskı arkadan ışığın sağlanabildiği her alanda kullanılabilir.

Sizde Tempa Reklam Dünyasıyla Tanışın!

Markanızı birlikte büyütelim. Tüm dijital baskı işlemlerinizi en kaliteli ve uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Markanızı Birlikte Büyütelim

Formu Doldurun